Zastanawiasz się, jak zaprojektować swoje prywatne studio fitness, aby całkowicie odpowiadało Twoim potrzebom treningowym? Planujesz zakup sprzętu do domu, który nie zajmuje dużo miejsca? Możesz stworzyć własną domową siłownię nawet jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią. Trenuj zawsze, gdy masz ochotę i korzystaj z ulubionego sprzętu sportowego każdego dnia.
Szukasz pierwszego sprzętu do ćwiczeń domowych? Świetnym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu cardio. Na początek warto zdecydować się na trenażer eliptyczny. Ćwiczenia na orbitreku pozwalają wykonać proste i płynne ruchy całego ciała, które jednocześnie nie obciążają stawów. Podczas 40-minutowego treningu na średnim poziomie oporu możesz spalić nawet 800 kalorii! Równie dobrym rozwiązaniem będzie bieżnia do biegania w domu. Orbitrek lub bieżnia w mieszkaniu pozwolą trenować wszystkim członkom rodziny bez względu na poziom zaawansowania.
Chcesz połączyć ćwiczenia cardio i trening siłowy w jedno? Wyposaż domową siłownię w ergometr wioślarski: w zależności od ustawionego oporu dostosujesz możliwości sprzętu do swoich potrzeb. Ćwiczenia na wioślarzu zwiększają wydolność, siłę i kształtują sylwetkę. Jeśli chcesz skupić się na budowaniu mięśni, nieodzownym elementem wyposażenia będą hantle i ławka do ćwiczeń. Dzięki możliwości regulacji ławka nie tylko umożliwia wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń z obciążeniem, ale także przeprowadzenie treningu z własną masą ciała.
Planujesz stworzenie siłowni w mieszkaniu? Siłownia w wersji mini może okazać się świetnym pomysłem. Wystarczą 2 metry kwadratowe, aby umieścić sprzęt do treningu funkcjonalnego i wykonywać nawet 250 różnych ćwiczeń na małej przestrzeni. Jeśli jednak dysponujesz większym metrażem, warto skompletować sprzęty z rożnych kategorii – oprócz sprzętu cardio wyposaż siłownię w atlas. Atlas do ćwiczeń w domu to najlepszy sposób na efektywny trening mięśni całego ciała i wzmocnienie siły. Jeśli wyposażysz siłownię domową w różne sprzęty do ćwiczeń, będziesz w stanie przeprowadzić pełen, ogólnorozwojowy trening w każdym momencie dnia.
Rozplanuj przestrzeń tak, by mieć swobodny dostęp do każdego urządzenia. Podstawą jest antypoślizgowa mata lub wykładzina, która pozwoli na wykonanie rozgrzewki, a także uchroni podłogę przed ewentualnymi zarysowaniami. Kolejny etap to dobór parametrów sprzętu, takich jak odpowiednia amortyzacja, stabilne podnóżki i konstrukcja umożliwiająca prostą i bezpieczną regulację sprzętu. Hantle i inne akcesoria należy przechowywać w jednym miejscu, najlepiej na półce lub stojaku, ponieważ pozostawione na podłodze mogą stanowić potencjalne zagrożenie.
Najnowszy sprzęt do użytku domowego oferuje o wiele więcej niż kiedyś. Aplikacje, programy treningowe i innowacyjne systemy sprawiają, że możesz trenować jak profesjonalista w zaciszu własnego domu. Dzięki platformom treningowym, możesz przechowywać dane o postępach w chmurze i zyskać do nich dostęp na wszystkich sprzętach. Taką platformę udostępnia Technogym – odkryj rozwiązanie mywellness i porównuj swoje osiągnięcia z rodziną i przyjaciółmi, aby motywować siebie i innych do intensywniejszych treningów.
Sprzęt sportowy to inwestycja w zdrowie, świetną sylwetkę i dobre samopoczucie. Alternatywą do ćwiczeń na siłowni i klubie fitness może być mała siłownia w domu. Jeżeli chcesz poznać wszystkie korzyści posiadania własnego sprzętu treningowego, przeczytaj Trening w domu. Dlaczego warto ćwiczyć ze sprzętem sportowym? >>