SkillX Challenge – Technogym

SkillX Challenge

Format treningowy SkillX

Zasil swoje ciało umiejętnościami sportowców. Rozpal swoje serce na zajęciach grupowych i codziennie wybieraj ulubione programy treningowe. SkillX zapewnia najbardziej zaawansowany technologicznie, zorientowany na wyniki, trening grupowy, który rozwija wiele elementów sprawności fizycznej jednocześnie.

Co wyróżnia SkillX?

Nieskończona różnorodność

Cztery różne programy każdego tygodnia sprawią, że nigdy nie będziesz trenować w ten sam sposób. Trening nigdy nie będzie nudny.

Wszechstronna wydajność

Każdy trening przygotowuje cię do nabycia określonych umiejętności, dzięki czemu możesz ciągle odkrywać swój potencjał sportowy.

Wymierne rezultaty

Podczas całego treningu monitorujesz swoją wydajność za pomocą pulsometru, co motywuje Cię do osiągania jeszcze lepszych efektów.

Sprzęt high-tech

Wykorzystaj najbardziej zaawansowany sprzęt, aby zwiększyć swoje możliwości w sposób, który wydawał Ci się niemożliwy.

Jak to wygląda?


Krok 1

Trenerzy otrzymują co tydzień cztery nowe programy treningowe, bazujące na czterech cechach: Siła, Zwinność, Wytrzymałość i Szybkość.


Krok 2

Klubowicze mogą zarezerwować zajęcia za pomocą aplikacji mywellness.


Krok 3

Po przyjściu na zajęcia, klubowicze logują się w prosty sposób do aplikacji Teambeats na kiosku i rozpoczynają trening.


Krok 4

Trenerzy prowadzą uczestników przez rozgrzewkę, trening właściwy i rozciąganie. Aplikacja Teambeats wyświetla na ekranie czas poszczególnych etapów i ćwiczeń.


Krok 5

Po każdych zajęciach, omawiane są wyniki każdego uczestnika, biorąc pod uwagę parametry tętna podczas całej sesji.


Metodologia

Sesja treningowa SkillX bazuje na metodzie Skillathletic – doskonale skomponowanej metodzie treningowej, która, jak udowodniono naukowo, zwiększa możliwości fizyczne trenującego. Metoda została stworzona przez Technogym i bazuje na czterech podstawowych parametrach: Sile, Zwinności, Wytrzymałości i Szybkości.Siła

Treningi skoncentrowane na mocy skupiają się na różnych rodzajach treningu siłowego (balistyczny, eksplozywny, plyometryczny) wykonywanych przy submaksymalnym obciążeniu i maksymalnej prędkości.


Zwinność

Różne ćwiczenia modulują prędkość i pozycje treningowe, co wymusza na uczestnikach stałe dopasowywanie się. Każde kolejne powtórzenie pozwala im osiągnąć maksymalną wydajność.


Szybkość

Trening szybkości koncentruje się nad pracą z przyśpieszeniem, wydłużaniem kroku, szybkością ruchu i wytrzymałością, za pomocą ukierunkowanych ćwiczeń i sprzętu dostosowanego do wydajności.


Wytrzymałość

Specyficzne treningi angażują wiele grup mięśni w stałym tempie lub w odstępach czasowych, wypychając uczestnika ze strefy komfortu i stymulując go do odpowiedniego przystosowania się.


Profesjonalny sprzęt

Sprzęt z linii SKILL został zaprojektowany w taki sposób, aby uwalniać Twoje możliwości fizyczne w każdy możliwy sposób. Trzy rodzaje sprzętu cardio i kompletny zestaw akcesoriów do treningu funkcjonalnego umożliwiają przeprowadzenie treningu w zgodzie z metodologią Skillathletic.Skillmill

SKILLMILL to pierwsza bieżnia napędzana siłą mięśni człowieka, która została stworzona z udziałem sportowców startujących w Igrzyskach Olimpijskich. Dzięki opatentowanej technologii MULTIDRIVE, SKILLMILL pozwala dopasować opór do różnych ćwiczeń i możliwości użytkownika.Skillbike

Rower stacjonarny stworzony przez markę Technogym we współpracy z profesjonalnymi kolarzami. SKILLBIKE™ odwzorowuje doświadczenie jazdy w plenerze w warunkach klubowych, dzięki takim mechanizmom, jak mechaniczna zmiana biegów czy symulacja poruszania się po wzniesieniach.Skillrow

SKILLROW to ergometr wioślarski, wykorzystujący dwie kluczowe technologie. Dzięki technologii AQUAFEEL, SKILLROW w idealny sposób odwzorowuje naturalny ruch i zachowanie wioseł na wodzie. Korzystając z technologii MULTIDRIVE, użytkownik może w prosty sposób przechodzić z treningu cardio na trening siłowy.Skilltools

Kompletny zestaw akcesoriów, zprojektowany z myślą o stworzonej przez TECHNOGYM metodzie SKILLATHLETIC TRAINING, aby wspierać i doskonalić wszystkie fazy treningu: od fazy mobilności i rozgrzewki, przez trening właściwy, kończąc na rozciąganiu.Co zawiera format treningowy SKILL X?


Inteligentny sprzęt

Dzięki technologii Multidrive ™, użytkownicy mogą trenować sportowe filary, takie jak siła, zwinność, wytrzymałość i prędkość.


Plyo boxes

Plyoboxy umożliwiają uczestnikom wykonywanie ćwiczeń plyometrycznych, takich jak skoki, lądowanie i ćwiczenia bardziej dynamiczne.


Aplikacja Teambeats™

Profesjonalna aplikacja Teambeats zainstalowana w kiosku Unity Self, wyświetla filmy z ćwiczeniami, liczniki czasu pracy/odpoczynku, odliczanie, a także wartości tętna dla każdego uczestnika.


Opaski monitorujące tętno

Po połączeniu opasek z kioskiem UNITY Self, zewnętrzny ekran wyświetla strefy tętna każdego uczestnika podczas treningu, co pozwala monitorować swoje osiągi w czasie rzeczywistym.


Kiosk Unity™ Self

Dedykowany kiosk, w którym trenerzy wybierają trening i rozpoczynają zajęcia. Uczestnicy dołączają do zajęć, podchodząc do kiosku i dotykając swojego awatara, który następnie pojawia się na ekranie zewnętrznym.

 

Zainteresował Cię nasz koncept treningowy?

Napisz do nas, z przyjemnością przedstawimy szczegóły.

    Województwo

    Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej RODO) wyrażam zgodę na otrzymywanie, na wskazany adres poczty elektronicznej, informacji handlowej od ITP S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 37.

    PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI >>

    Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych przez ITP S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 37.

    PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI >>